Оде бод у Лајковац

ФУДБАЛЕРИ СМЕДЕРЕВА РЕМИЗИРАЛИ У ПОСЛЕДЊЕМ КОЛУ СРПСКЕ ЛИГЕ ЗАПАД, МИХАЈЛОВАЦ УПРКОС ПОРАЗУ И ДАЉЕ СРПСКЛОЛИГАШ

Утакмица последњег кола Српске лиге Запад између Смедерева и Железничара из Лајковца много више је значила гостима којима је победа обезбеђивала опстанак у српсколигашкој конкуренцији. Из тога разлога очекивало се да ће више показати на стадиону крај Старе железаре. Иако су на крају отишли кући са бодом који им, бар за сада, не гарантује опстанак, остали су дужни малобројним љубитељима фудбала који су одлучили да недељне поподне проведу на стадиону.
Смедерево је одлично отворило утакмицу. Већ у петом минуту су изабраници Милорада Зечевића дошли до вођства. Бастајић је освојио лопту на средини терена, упослио на десној страни Васића који је одличним центаршутем у казненом простору пронашао Стевановића. Нападач Смедерева захватио је лопту волеј ударцем и евроголом савладао голмана гостујуће екипе. Права је штета што бољу игру домаћи нису крунисали још којим поготком у првих 45 минута. Прилике су пропуштали Стевановић, у 29. и 33. минуту, као и Васић два минута пре краја првог дела игре. Једину прилику за госте у првих 45 минута пропустио је Радивојевић када је његов ударац са 20-ак метара одбранио голман Железничара. Гости су у другом полувремену коначно приказали мало жеље и као плод такве игре уследиле су бројне прилике али је мрежа домаћих мировала до првог минута надокнаде када је ноншалантност домаћих казнио Плећић за коначних 1:1.
Смедерево је овогодишњи шампионат завршило на седмом месту са 39 бодова уз 11 победа 6 ремија и чак 13 пораза. Титула првака и пласман у Прву лигу Србија припали су крагујевачком Радничком који је освојио 62 бода, три више од другопласиране Будућности из Ваљева.
Фудбалери Михајловца угостили су у последњем колу екипу Слоге из Пожеге. Иако је пред домаћим фудбалерима био императив победе, много више жеље, хтења али и знања приказали су гости. Зато и не чуди што су на крају славили победу резултатом 3:0. На срећу, Михајловчанима су на руку ишли резултати осталих утакмица тако да су упркос поразу сачували српсколигашки статус. Наравно, и даље се чека расплет утакмице Смедерево – Михајловац коју су Михајловчани добили са 4:3. Видећемо какву ће одлуку донети надлежни органи. Има много опција у игри. Није искључено одузимање бодова екипама или да у нову сезону уђу са неколико бодова минуса. У сваком случају до коначне одлуке неће бити мира у редовима два смедеревска српсколигаша.