Напредак прејак за Смедерево

КОШАРКАШИ СМЕДЕРЕВА ОЧЕКИВАНО ПОКЛЕКЛИ НА ГОСТОВАЊУ У АЛЕКСИНЦУ

За разлику од претходних утакмица где су углавном били у егалу 20 или 25 минута, кошаркаши Смедерева су на гостовању у Алексинцу, у утакмици петог кола Друге лиге, од првог тренутка били у подређеном положају. Питање победника било је решено већ после прве четвртине коју су домаћи добили резултатом 33:15. У преостала три периода екипа Напретка је рутинском игром забележила заслужену победу резултатом 98:70.
Много више од очекиваног пораза треба да забрине бројка од чак 24 изгубљене лопте.
У домаћој екипи чак петорица двоцифрених, а најефикаснији су били Славиша Богавац са 22 и Никола Јанчић са 20 поена. У екипи Смедерева Војин Свилар је убацио 21 поена, а Филип Стојановић 15.
У наредном колу Смедеревце очекује још једно тешко гостовање у Ужицу где их дочекује екипа Слободе која је у досадашњем току сезоне забележила стопостотан учинак.