Смедеревци све ближе врху

ОДБОЈКАШИ СМЕДЕРЕВО ЦАРИНЕ У МЛАДЕНОВЦУ СТИГЛИ ДО ТРЕЋЕ УЗАСТОПНЕ ПОБЕДЕ И ТРЕЋЕ ПОЗИЦИЈЕ

Тренер смедеревских одбојкаша Душан Калинић најавио је, после утакмице са ВГСК, да ће на гостовању у Младеновцу његови момци јурити нови првенствени тријумф. Што је обећао то је и остварио. Смедеревци су очитали лекцију домаћим одбојкашима и за нешто више од осамдесет минута убележили су максимални тријумф 3:0 ( 25:17, 26:24 и 25:21).Тренер смедеревских одбојкаша Душан Калинић најавио је, после утакмице са ВГСК, да ће на гостовању у Младеновцу његови момци јурити нови првенствени тријумф. Што је обећао то је и остварио. Смедеревци су очитали лекцију домаћим одбојкашима и за нешто више од осамдесет минута убележили су максимални тријумф 3:0 ( 25:17, 26:24 и 25:21).Петровић, Ђорђевић и остали су већ у првом сету домаћину ставили до знања да су у Младеновац дошли по три бода. Неколико грешака у другом периоду довели су домаћина на два поена од изједначења 23:21. Ипак, у финишу тог периода игре момци тренера Душана Калинића заиграли су своју препознатљиву игру за вођство од 2:0 у сетовима. Домаћи су у том  делу игре имали много замерки на другог судију који је два поена доделила Смедеревцима. За тренера Душана Калинића није било дилеме. – При крају другог сета први судија није видео да је лопта од сајле након напада коректора Младеновца отишла у аут већ је мислио да је блок аут у њихову корист али на нашу срећу помоћни судија је све испратио и пресудио поен у нашу корист. Након тог поена дизач Младеновца има контакт са мрежом приликом превелике жеље да изблокира Алексића и судија то нормално суди.Играчи Младеновца су нам честитали победу али дефинитивно око њих има људи који изгледа боље познају правила игре и од нас али и од њихове екипе.Могу само да похвалим помоћног судију,госпођу Галић и камо среће да је више таквих судија.После пет одиграних кола одбојкаши Смедерево Царине заузимају треће место са 10 бодова. Води Ваљево са 14 бодова, а на другом је екипа Косовске Митровице са  11 бодова.У шестом колу Прве лиге Србије Смедервци пред својим навијачима дочекују екипу Футога.