Младост “пазарила” Пазар

У ДЕРБИЈУ КОЛА КОШАРКАШИ МЛАДОСТИ ЗАБЕЛЕЖИЛИ ВАЖНУ ПОБЕДУ У НОВОМ ПАЗАРУ

Данима се у Новом Пазару најављивао дерби меч 16. кола Друге кошаркашке лиге Србије између домаћина и Младости из Смедеревске Паланке. Љубитељи кошарке из Пазара и околине одазвали су се позиву и Дворана Пендик у недељу је била испуњена до последњег места. Више од 1500 поклоника игре под обручима дошло је да приосуствује обрачуну друго и трећепласираног тима. Јесенас је у Паланци домаћин славио са пет поена разлике у зато је пред изабраницима Бошка Ђокића био императиве победе са више од 5 разлике. Изгледа да су у тој жељи пред својим навијачима сагорели. Пазарци нису издржали притисак, али и одличну игру Младости која је на крају славила више него заслужену победу резултатом 75:65.
Нови Пазар је боље отворио утакмицу и веома брзо је повео са 10:4. Паланчани су брзо дошли до даха и преко Којића и Цветковића брзо преузимају ствар у своје руке. До одласка на први одмор Младост је имала 4 поена предности 20:16. Паланчани су и у других десет минута наставили са одличном игром, пре свега у одбрани. Домаћи су врло тешко проналазили пут до коша и у 26. минуту гости су имали двоцифрену предност 32:22. Уз подршку пувлике и неколико лоших напада кошаркаша Младости, домаћи су до одласка на велики одмор смањили заостатак на само 4 поена 37:33. Почетак трећег периода припао је гостима који су после тројке Шпаровића поново дошли до двоцифрене предности – 45:35. Уследио је нови преокрет у наредних неколико минута. Пазар за само три минута стиже од изједначења 48:48. Налет домаћина тројком одбија Тапушковић, а после поена Станисављевића и Старинчевића са линије пенала Младост у последњих десет минута улази са залихом од 7 поена 55:48. Испоставило се да се домаћи од овога нису опоравили. Средином последње четвртине гости одлазе на 15 разлике и већ тада је Дворана Пендик почела да се празни. Изабраници Зорана Тодоровића су последњих пет минута рутински одрадили за 12. првенствену победу која би истовремено могла да значи и пласман у Кошаркашку лигу Србије.
Под вођством Зорана Тодоровића кошаркаши Младости забележили су девет победа и само два пораза. Интересантно је да су у досадашњем току сезоне, са Зораном Тодоровићем поражени два пута и то пред домаћом публиком. На гостовањима не знају за пораз, а квалитет су потврдили тријумфима у Зрењанину, Алексинцу и сада у Новом Пазару.
Најзаслужнији за победу у Новом Пазару били су Цветковић са 24 поена и 13 скокова. Одлично су га пратили Којић са 14, арсић са 10 и Шпаровић и Станисављевић са по 8 поена. У домаћој екипи вредни помена Чворовић са 15 и Илић са 11 поена.
У наредном колу Паланчани пред својим навијачима у комшијском дербију играју са Планом која је у првом делу сезоне декласирала екипу Младости у Великој Плани резултатом 97:80.