Напредак против Напретка?

НЕДОРАСЛИ СМЕДЕРЕВЦИ БЕЗ ШАНСИ У ЗРЕЊАНИНУ

Смедеревски кошаркаши отпутовали су на утакмицу у Зрењанину са жељом да се љубитељима кошарке у граду на Бегеју покажу у што бољем светлу. То најбоље било је довољно да пруже јак отпор у првих десет минута. Тај део игре припао је домаћину резултатом 20:18. У другој четвртини кошаркаши Пролетера су стегли одбрану, Смедеревци су све теже проналазили пут до коша, а с друге стране Атанацковић, Лалић и Ламбић немилице су пунили кош екипа Ивана Мијатовића. На полувремену Зрењанинци су водили са 11 поена предности 44:31 и већ тада је било јасно да ће домаћин лако до нове победе. Крајњи резултат 91:68 довољно говори о односу снага ова два тима. Екипи Смедерева није помогла ни маестрална игра Дарка Рнића који је утакмицу завршио са 30 поена и 15 скокова. Солидан кошгетерски учинак имали су Лазић са 13 и Ђорђевић са 10 поена. Изостао је учинак Филипа Стојановића који је утакмицу завршио са скромних 5 поена.
Смедеревци су и даље једина екипа у лиги која није осетила сласт победе после 17 одиграних кола. У наредном колу на свом терену дочекују одлични Напредак из Алексинца и све осим победе гостију било би прворазредно изненађење. Утакмица се игра у петак у Дворани Смедерево.