Смедеревци изненадили Партизан, Вождовац прејак

У ПРОТЕКЛЕ ДВЕ НЕДЕЉЕ СМЕДЕРЕВСКИ РУКОМЕТАШИ ЗАБЕЛЕЖИЛИ ПОБЕДУ И ПОРАЗ

Смедеревски рукометаши су, пре две недеље, тријумфом над другим тимом Партизана резултатом 37:31 (14:12) помало изненадили рукометну јавност у Првој лиги Србије група Центар. Тада је изгледало да је опстанак на видику. Упозоравао је и тада Ненад Мартић да предстоје тешке утакмице. Већ наредни противник је био непремостива препрека за Смедеревце.
Рукометаши Смедерева угостили су у недељу, на Ђурђевдан, екипу Вождовца која заједно са Слогом заузима прво место на табели Прве лиге Центар. После врло узбудљивих и борбених 60 минута радовали су се искуснији и бољи гости резултатом 26:22, полувреме 12:10 за госте.
Домаћи рукометаши, лишени помоћи искусног бека Предрага Илића, одолевали су гостима све до 23. минута када је на семафору стајало 9:9. Головима Турудића, Јована и Милоша Јовановића Београђани успевају да на велики одмор оду са два гола вишка. После првих десет минута наставка рукометаши Вождовца имали су лепих пет голова предности (16:11). Ову предност су рутинском игром задржали до краја утакмице за 14. првенствени тријумф.
У екипи Смедерева најефикаснији су били Милош Стојановић са 5 и Ненад Мартић са 4 поготка. У гостујућем саставу предњачио је Стефан Турудић са 9 голова.
Смедерево се два кола пре краја првенства састаје са директним конкурентом у борби за опстанак у српсаколигашкој конкуренцији екипом Баск Соко на њиховцом терену, а у последњем колу поред својим навијачима дочекују други тим Металопластике.
Уколико избегну пораз у окршају са екипом Баск Соко, од кога су јусенас убедљиво поражени на домаћем терену, рукометаши Смедерева могу да се надају опстанку. За то је потребно да за две недеље у сали ОШ Димитрије Давидовић буду бољи од Шапчана.