Повреда Томића однела тријумф

КОШАРКАШИ СМЕДЕРЕВА ПРУЖИЛИ СОЛИДНУ ПАРТИЈУ ПРОТИВ МЕТАЛЦА АЛИ СУ НА КРАЈУ ИПАК ПРЕТРПЕЛИ ПОРАЗ

Више од 30 минута су кошаркаши Смедерева били бољи ривал од фаворизованог Металца из Ваљева. Импоновали су жеља, борбеност и хтење смедеревских кошаркаша током свих 40 минута. Нажалост, повреда најискуснијег Мирослава Томића (почетком другог полувремена) у тренуцима када је погађао за три поена и први вођству Смедереваца од 10 разлике(49:39) била је кључна за коначан исход меча. По његовом изласку из игре гости су предвођено одличним Браном Ђукановићем, за кога Смедеревци нису имали решења, полако почели да топе предност екипе Зорана Тодоровића. Како се ближио крај утакмице до изражаја је долазила дужа клуба гостију, али и све већи проблеми са личним грешкама високих домаћих играча што је на најбољи могући начин користио 221 сантиметар високи центар гостију Марко Дујковић. Осим Бране Ђукановића и Дујковића, у финишу утакмице прорадио је у шуту за три поена Ђукан Ђукановић који је са неколико украдених лопти запечатио судбину екипе Смедерева за коначних 89:82 ( 24:23, 13:21, 22:17 и 30:21).
Најбољи појединац утакмице био је Брана Ђукановић са 33 поена, Дујковић је убацио 19 уз 12 скокова, а двоцифрени су били још Ђукан Ђукановић са 15 и Душан Хукић са 12 погодака. У екипи Смедерева, у којој се после повреде скочног зглоба појавио Новак Мусић, истакли су се Кенић са 16, Караџић са 14, Томић са 12 и Павловић са 11 поена.
Смедеревце у наредном колу очекује гостовање у Вршцу и окршај са истоименим домаћином.