+ 36 за Вршчане

КОШАРКАШИ СМЕДЕРЕВА ОЧЕКИВАНО ЛАКО ПОРАЖЕНИ НА ГОСТОВАЊУ У ВРШЦУ

Смедеревски кошаркаши убедљиво су поражени на гостовању у Вршцу у утакмици 21. кола Кошаркашке лиге Србије. Екипа Владимира Ђокића,која је јесенас тек после продужетка и много среће дошла до победе у Смедереву, декласирала је Смедеревце са 101:65. Све је решено већ после првих 20 минута када су домаћи водили са 62:31. Домаћи су били нарочито импресивни у других 10 минута које су решили у своју корист резултатом 32:10. У других 20 минута другопласирани тим КЛС рутинском игром привео је меч крају за великих 36 поена вишка. Можда би екипа Смедерева пружила јачи отпор да је Зоран Тодоровић могао да рачуна на искусног Томића. Крилни центар Смедерева доживео двоструки прелом ноге у мечу са Металцем. У таквој ситуацији убедљив пораз од екипе која је са великим амбицијама ушла у овогодишње првенство и не треба да чуди.
У екипи Зорана Тодоровића бољи од осталих били су Битадзе са 18, Павловић са 15 и Кенић са 10 поена. У домаћој екипи чак петорица са двоцифреним учинком. Најефикаснији са 19 поена био је Крстовић, по 16 су убацили Ђерић и Павловић, Јевтић је додао 15, а Стојадиновић 12.
У наредном колу Смедерево се пред својим навијачима састаје са Тамишом.