Десет голова Милоша Стојановића

1 min read

РУКОМЕТАШИ СМЕДЕРЕВА ПОБЕДИЛИ ДРУГИ ТИМ МЕТАЛОПЛАСТИКЕ

Рукометаши Смедерева победили су, минуле суботе, у другом колу наставка првенства Друге лиге Центар, други тим Металопластике резултатом 29:27. Прво полувреме припало је гостима резултатом 15:12. Екипа Ненада Мартића је стигла до победе после много боље игре у другом полувремену. Смедеревце је до тријумфа водио Милош Стојановић са 10 голова. Истакли су се још Илић, Ђорђе Стојановић и голман Александар Мартић.
-Заслужена победа иако је противник дошао у пуном саставу, са петорицом играча који се скидају за први тим “Металопластике”. Публика је могла да види леп рукомет и борбу за сваку лопту. Желим да нагласим да су утакмицу почели момци рођени 2000. године и скоро читаво полувреме одиграли против играча који имају “суперлигашке минуте” у рукама! Поред Стојановића показало се да можемо да рачунамо на Ђорђа Стојановића, који је био врло прецизан са крила, а велику сигурност уливао нам је Александар Мартић одличним интервенцијама – рекао је после утакмице стратег смедеревских рукометаша Ненад Мартић.
Смедеревски рукометаши овом победом су избили на четврто место на табели са 11 бодова. У наредном колу, такође на свом терену, Смедеревци играју са Лазаревцем који је у досадашњем току сезоне остварио само две победе.

Минулог викенда успешни су биле и млађе категорије РК Смедерево. На великом турниру одржаном у Новој Пазови генерација рукометаша рођених 2008. године освојила је златну медаљу, док се бронзе докопала екипа играча рођених 2009. и 2010. године. Ненад Мартић је презадовољан не само медаљама већ и играма које су младе смедеревске наде показале на овом турниру. Велике заслуге за то припадају и тренерима Дарку Којићу и Далибору Филиповићу.