Повреда Битаџеа

1 min read

Стефан Симић

КОШАРКАШИ СМЕДЕРЕВА ПРУЖИЛИ СНАЖАН ОТПОР ФАВОРИЗОВАНОМ ДИНАМИКУ

Кошаркаши Смедерева одиграли су можда најбољих 20 минута у овогодишњем првенству Кошаркашке лиге Србије. Нажалост, то није било довољно да се од својих малобројних присталице опросте победом. Пулени Зорана Тодоровића угостили су у недељу Динамик који са клупе води искусни Мирослав Мута Николић. После одличних 20 минута гост је водио са 49:46. Питање је да ли би то био резултат полувремена да се у трећем минуту утакмице није теже повредио, до тог тренутка, одлични Битаџе. Упркос мањку играча на центарским позицијама, смедеревски кошаркаши, предвођени силно мотивисаним Симићем и Канићем, водили су до последњих 50-ак секунди. Финиш првог полувремена наговестио је дешавања у других 20 минута. Физички истрошени кошаркаши Смедерева нису успели да одговоре на прави начин па су гости сигурном игром преко искусног Чакаревића и Гавриловића стигли до заслужене победе резултатом 98:78.
У екипи Смедерева истакао се Симић са 20 поена, од којих је 18 постигао у првом полувремену. Уз то плеј Смедерева имао је и седам скокова и четири асистенције. Дабл-дабл учинак забележио је Кенић који је утакмицу завршио са 16 поена и 12 скокова. У гостујућој екипи искусни Чакаревић је постигао 23 поена, Гавриловић је додао 17, а 15 Стевановић.
У последњем колу Кошаркашке лиге Србије Смедерево се у дербију зачеља у Нишу састаје са Константином.